genital estetik izmir

GENİTAL ESTETİK İZMİR

Genital bölge insan vücudunda hem fiziksel hem de ruhsal olarak ayrı bir öneme sahiptir. Dolayısıyla genital bölge estetiği de özellikle kadının dünyasında önemli bir yer tutmaktadır. Kadın doğum uzmanı olarak genital estetik için düşüncem ; eğer bir kadın kendisi için genital estetik gerekli görüyorsa bunu mutlaka yaptırması yönündedir. Çünkü kadının kendisini ve kadınlığını algılaması değişmektedir.

Genital estetik vücut için zararlımıdır ?

Genital bölge de hiç kuşkusuz diğer organlarımız gibi her bir noktası dahi fonksiyon gösteren bir yapıdır. Bu nedenle genital estetik yapılırken bu fonksiyonlar da göz önüne alınarak  genital bölge anatomisi ve fonksiyonlarını bilen hekimler  tarafından yapılmalıdır. Ancak şanslı olduğumuz nokta genital bölge hem kendini çok güzel yenileyebilecek kapasiteye sahiptir hem de aynı fonksiyonu görebilecek eksikliği kolaylıkla tamamlayabilecek yapılarla donatılmıştır. Yani genital bölge estetiği yapıldıktan sonra da fonksiyonlar gayet güzel devam etmektedir. Hatta başarılı bir genital estetik operasyonundan sonra genital bölgedeki gerek labioplasti gerekse vagen daraltma operasyonlarından sonra genital bölgenin düzeltilmesi ile kronik  enfeksiyonlar engellenebilmekte ve daha da önemlisi cinsel yaşantı hem kadın hem de partneri açısından daha keyifli hale gelebilmektedir.

Genital estetik operasyonu nerede ve nasıl yapılmaktadır ?

Genital estetik izmir deki özel kliniğimizde yapılabilmektedir.

Hastaların durumuna göre lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir.

Labioplasti ( dudakların küçültülmesi ) genellikle lokal anestezi altında yapılmaktadır. Ancak hastanın kendi tercihine göre sedasyon altında da yapılabilmektedir. Sonrasında bir hafta kadar istirahat önerilmektedir. Labioplasti yapıldıktan sonra Cinsel ilişki ise yaklaşık 3 hafta kadar bir süre sonrasında önerilmektedir.